Obozy integracyjne dla uczniów szkół podstawowych, liceów i innych szkół średnich

Organizujemy 3 dniowe pobyty w Karkonoszach dla uczniów klas I szkół ponadpodstawowych. Obozy to świetna okazja do integracji uczniów i ich wychowawców, jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Proponujemy zakwaterowanie w Szklarskie Porębie, Karpaczu lub innej miejscowości podgórskiej, program turystyczny, opiekę przewodnika sudeckiego, czas wolny na rozmowy i poznanie się zarówno z uczniami swojej, jak i innych klas. Gwarantujemy miejsca bezpłatne dla opiekunów oraz starszych członków Samorządu Szkolnego, którzy będą podczas pobytu zapoznawać nowych uczniów z zasadami funkcjonowania szkoły.

Dzień 1
Przyjazd do Karpacza.
Zakwaterowanie w ośrodku.
Przejście z przewodnikiem po Karpaczu. Zwiedzanie kościółka Wang i Muzeum Sportu i Turystyki.
Powrót do ośrodka. Kolacja, czas wolny – spotkania w grupach, przygotowywanie prezentacji własnej i prezentacji grupowej, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie
Spotkanie z przewodnikiem i wyście w góry. Przejście przez Wilczą Porębę dalej do schroniska PTTK „Nad Łomniczką”, tutaj możliwa jest krótka przerwa. Dalej wędrujemy do schroniska – Dom Śląski , które znajduje się na Równi pod Śnieżką na wysokości ok. 1400 m n.p.m. Następnie zdobywamy najwyższy szczyt Sudetów- Śnieżkę. Na samym szczycie możemy podziwiać panoramę polskich i czeskich Sudetów. Wędrówka w drogę powrotną. Obiadokolacja w ośrodku. Wieczorem ognisko na terenie ośrodka. Ognisko połączone ze spotkaniem integracyjnym mającym na celu wspólne zapoznanie się, zaprezentowanie siebie oraz prezentację klasy, zapoznanie nowych uczniów z zasadami działania Samorządu Szkolnego. W przypadku złej pogody spotkanie odbędzie się wewnątrz obiektu. Po zakończeniu prezentacji – dyskoteka, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie
Spotkanie z przewodnikiem. Wycieczka piesza w okolice Kaplicy św. Anny , gdzie wypływa słynne Dobre Źródło. Jak głosi legenda, to każda osoba, która nabierze wody w usta i okrąży kaplicę siedem razy nie roniąc ani kropli, ma zagwarantowane szczęście w miłości. Następnie wspinamy się stromo pod górę, aż do dużej skały „Patelni”. Jedna z trzech granitowych tzw. Grabowieckich Skał, wyróżnia się kształtem i wielkością. Specjaliści od ezoteryki twierdzą, że skała ta ma właściwości kumulowania energii z wielu kanałów energetycznych. Inni sądzą, że było to lądowisko czarownic, ale dotychczas tego nie udowodniono. Powrót do ośrodka.
Obiad, wykwaterowanie.
Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień1
Przyjazd do Szklarskiej Poręby.
Zakwaterowanie w ośrodku.
Przejście do Leśnej Huty, która obecnie jest jedyną hutą szkła w Szklarskiej Porębie, w której doświadczeni szklarze kontynuują średniowieczne tradycje wytwarzania szkła dmuchanego. Następnie przejdziemy do niedaleko położonej Chaty Walońskiej, siedziby współczesnych poszukiwaczy skarbów Ziemi – Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Szklarska Poręba to Mineralogiczna Stolica Polski a Chata Walońska jest najlepszym miejscem by poznać historię wydobycia minerałów w Karkonoszach jak również wierzenia związane z ich magicznymi mocami. Powrót do ośrodka. Kolacja,
czas wolny – spotkania w grupach, przygotowywanie prezentacji własnej i prezentacji grupowej, nocleg.

Dzień2
Śniadanie
Spotkanie z przewodnikiem.
Wchodzimy szlakiem na Szrenicę, która jest rozległym szczytem dominującym nad Szklarską Porębą. W partiach szczytowych Szrenicy usytuowanych jest kilka interesujących formacji skalnych takich jak Końskie Łby, Twarożnik oczy Trzy Świnki. Przy szlaku ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę położony jest Wodospad Kamieńczyka, będący najwyższym wodospadem w Karkonoszach i stanowiący jedną z głównych atrakcji turystycznych okolic Szklarskiej Poręby. Przerwa w schronisku na Szrenicy. Po odpoczynku idziemy w kierunku stacji przekaźnikowej TV nad Śnieżnymi Kotłami. Wydeptane ścieżki doprowadzają nad samą krawędź Wielkiego Kotła, przy której znajduje się kilka punktów widokowych z barierkami. A z tego miejsca można podziwiać panoramę na całą Kotlinę Jeleniogórską a w dole widać niewielkie Śnieżne Stawki oraz biegnącą dołem kotła ścieżkę nad reglami. Przejście do schroniska pod Łabskim Szczytem oraz zejście żółtym szlakiem do Szklarskiej Poręby. Obiadokolacja.
Wieczorem ognisko na terenie ośrodka. Ognisko połączone ze spotkaniem integracyjnym mającym na celu wspólne zapoznanie się, zaprezentowanie siebie oraz prezentację klasy, zapoznanie nowych uczniów z zasadami działania Samorządu Szkolnego. W przypadku złej pogody spotkanie odbędzie się wewnątrz obiektu. Po zakończeniu prezentacji – dyskoteka, nocleg
Ognisko, nocleg

Dzień3
Śniadanie
Wędrówka po niższych partiach gór w okolicy Szklarskiej Poręby. Przejście na Złoty Widok, który jest bardzo dobrym punktem obserwacyjnym znajdującym się w dolinie Kamiennej. Warto skorzystać z tego naturalnego tarasu widokowego i spojrzeć z innej perspektywy na Kotlinę Jeleniogórską, Karkonosze, Szrenicę i Śnieżkę. Dalej wędrujemy w kierunku Chybotka, który od XIX wieku jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby. Jest to kilkumetrowej wysokości grupa skalna złożona z kilku granitowych bloków. Najwyżej położony kamień o średnicy ok. 4 m wsparty w 2 miejscach daje się łatwo rozkołysać. Z Chybotkiem związane są walońskie podania i legendy o Duchu Gór. Skałę tę otaczała aura tajemniczości i według starodawnych opowieści zamykała ona wejście do podziemnego skarbca.
Powrót do ośrodka.
Obiad, wykwaterowanie
Wyjazd w drogę powrotną.

W 2011 r zorganizowaliśmy kolonię językową w Łebie dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Oprócz tematycznych zajęć językowych z języka niemieckiego i angielskiego dzieci miały również bogaty program krajoznawczy. Dzieci odwiedziły Trójmiasto, Słowiński Park Narodowy, były na ruchomych wydmach, w skansenie w Klukach , na latarni morskiej w Czołpinie oraz miały wiele atrakcji na miejscu tj. rejs statkiem po morzu, przejażdżka ciuchcią wokół Łeby, wizyta w Parku Dinozaurów. Pomimo pogody, która nie pozwoliła na codzienne plażowanie i kąpiel w morzu, dzieci wróciły zadowolone i szczęśliwe. Na koniec kolonii otrzymały płytkę ze zdjęciami dokumentującymi ich pobyt Łebie.

Galeria zdjęć z ubiegłorocznej kolonii w Łebie:


Wakacje 2012 upłynęły nam pod znakiem „Zakręconych kolonii nad morzem” w Niechorzu, które odbyły się w dniach 11-21.07.2012 r.

Oprócz wypoczynku nad morzem, spacerów po plaży, gier i zabaw sportowych, konkursów tematycznych, dyskotek i ognisk uczestnicy kolonii brali udział w wycieczkach obfitujących w niezapomniane przygody: do Kołobrzegu, gdzie zwiedzili wystawę Muzeum Oręża Polskiego; Zieleniewa, gdzie przenieśli się na prawdziwy Dziki Zachód; Chełmia Gryfickiego – Słowiańskiej Osady, w której zostali poddani próbie odwagi, walczyli prawdziwymi mieczami, strzelali z łuku, rzucali włócznią oraz próbowali słowiańskich podpłomyków; Trzęsacza, Pustkowa oraz Rewala, Pogorzelicy.

Poniżej galeria zdjęć z „Zakręconych kolonii nad morzem”: