Tam, gdzie zjednoczyła się Europa …

Kolonia – Aachen – Maastricht – Bruksela – Strasbourg           Wycieczka 5-dniowa
Region: Niemcy – Belgia – Francja

1 dzień
Wyjazd w godzinach wieczornych, nocny przejazd przez Niemcy.

2 dzień
Przyjazd do Kolonii w godzinach rannych, zwiedzanie: Stare Miasto, Katedra  Kolońska, Ogród Reński, wizyta w Muzeum Czekolady, gdzie można obejrzeć jak powstaje czekolada, zapoznać się z jej historią oraz posmakować czekoladowych łakoci. Przejazd do Aachen – zwiedzanie: gotycka Katedra – wpisana na światową listę UNESCO, Ratusz, spacer po centrum Starego Miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Maastricht.

Fot. Katedra w Kolonii

3 dzień
Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie Maastricht – Ratusz, w którym podpisano Traktat o Unii Europejskiej. Przejazd do Brukseli – zwiedzanie: Grand Palace z gotyckim ratuszem z XV w. i zabytkowymi kamienicami oraz Domem Króla, obecnie Muzeum Miejskie. Symbol miasta – figurka Manneken Piss, Katedra, Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości, Atomium. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Brukseli.


Fot. Bruksela – Atomium

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Strasburga – zwiedzanie: wspaniała gotycka Katedra Notre Dame , Pałac Europy – siedziba Parlamentu Europejskiego, Pałac Des Rohan. Wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Niemcy i Czechy.

Fot. Strasburg – Pałac Europy

5 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Świadczenia:
transport autokarem,  2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

UWAGA ! Dzieci muszą posiadać paszporty

About Author

client-photo-1
RollUp