Podlasie 04.09-06.09.2020, 18-20.09.2020

 

Podlasie jest piękne

(Parki Narodowe Biebrzański i Narwiański, Puszcza Knyszyńska,

cztery religie, tygiel kulturowy sześciu narodowości)

TERMIN:  04.09-06.09.2020, 18-20.09.2020

 

Dzień 1

· Wyjazd z Jeleniej Góry o godz. 01:00 z parkingu przy Biedronce, ul. Sobieskiego.

· Przejazd do Osowca – Rosyjskiego Verdun – niezdobytej Twierdzy Osowiec. Zwiedzanie Twierdzy z pasjonatem historii Panem Mirosławem Wroną (ok. 1,5-2 godz)

·  Następnie przejazd do Tykocina (ok. 50 km) i spotkanie z przewodnikiem po woj. podlaskim.  W Tykocinie zobaczymy: ufundowany przez ród Branickich – Kościół pw. Św. Trójcy przy barokowym rynku, zrekonstruowany zamek wcześniej wzniesiony przez Zygmunta Augusta oraz Wielka Synagoga z 1642 roku, pełniąca obecnie funkcję muzeum, a także Dom Talmudyczny z XVIII w. Synagogę i Dom Talmudyczny zwiedzimy wewnątrz

· Po zwiedzeniu obiadokolacja w restauracji z kuchnią żydowską

· Przejazd do hotelu położonego nieopodal Białegostoku w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, zakwaterowanie, wypoczynek, nocleg (1).

Dzień 2

· Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Supraśla – uzdrowiska z monastyrem w tle,  spacer, w którego trakcie m.in. zobaczymy: cerkiew prawosławną św. Jana Teologa, Pałac Bucholców, kościół katolicki Św. Trójcy, Muzeum Ikon

· Przejazd do Białegostoku. Spacer z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczymy: Pałac Branickich wraz z  ogrodami, Muzeum Medycyny, kościół farny, ratusz, rynek, cerkiew Św. Mikołaja. 

· Po zwiedzeniu Białegostoku powrót do hotelu na obiadokolację z kuchnią białoruską/litewską. Szef kuchni podejmuje gości produktami własnego wyrobu (mięsa, wędliny, pasztety).

· wieczorem  przejażdżka wozami po Puszczy Knyszyńskiej. Wypoczynek, nocleg (2).

Dzień 3

· Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu przejazd do Sokółki, miejscowości, w której zobaczymy Muzeum Ziemi Sokólskiej

· następnie udamy się przez Krynki (XVIII) – wieczny układ urbanistyczny z sześciobocznym rynkiem, dawna synagoga z ok. 1850 r., ruiny Wielkiej Synagogi z 1756 r., cerkiew pw. Narodzenia NMP) do Kruszynian (ok. 40 km) – wsi, którą w roku 1679 otrzymał pułkownik Samuel Murza Krzeczowski i jego podkomendni na mocy przywileju wydanego w Grodnie przez króla Jana III Sobieskiego. Znajdują się tu tatarskie zabytki a powstające tu gospodarstwa agroturystyczne przyczyniają się do propagowania kultury Orientu. W Kruszynianach zobaczymy charakterystyczny układ przestrzenny zwany „ulicówką” oraz zwiedzimy meczet i mizar (cmentarz muzułmański

· obiad w restauracji w kuchnią tatarską. Po obiedzie wyjazd w podróż powrotną do Łodzi o godz. 15.45

 

CENA WYCIECZKI: 795 zł – grupa min. 25-osobowa (autokar 50-osobowy)

 

CENA ZAWIERA:

· przejazd komfortowym autokarem 

· opłaty drogowe i parkingi 

· zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami

· 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad w ostatnim dniu

· opiekę pilota podczas wycieczki

· usługi lokalnych przewodników

· system audio-guide

· ubezpieczenie NNW

 

CENA NIE ZAWIERA

· biletów wstępu od osoby – ok. 110 zł/os (Twierdza Osowiec, Synagoga i Dom Talmudyczny w Tykocinie, Muzeum Ikon w Supraślu, przejażdżka wozami po Puszczy Knyszyńskiej, Muzeum Ziemi Sokólskiej, Meczet w Kruszynianach) 

*W Twierdzy Osowiec, Muzeum Ikon, Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz Meczecie oprowadzają przewodnicy danych obiektów.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

*Transport autokarem, pobyt oraz oprowadzanie odbywać się będą z zachowaniem środków ostrożności (ew. maseczki, dezynfekcja rąk, stosowne odległości zgodne z zaleceniami)

 

 

About Author

client-photo-1
Astur4-cms