Bajkowe zamki Ludwika II

Regensburg – Neuschwanstein – Hohenschwangau                 Wycieczka 5-dniowa
– Meersburg – Mainau – Linderhof – Monachium
Region: Niemcy Południowe

1 dzień
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Ratyzbony, czyli historycznego Regensburga – jednego z najstarszych miast Niemiec. Spacer po zabytkowym Starym Mieście, które od 2006 r. znajduje się Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO – gotycka Katedra św. Piotra oraz Most Kamienny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Fot. Regensburg – kamienny most i Katedra

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Neuschwanstein, czyli Nowy Łabędzi Kamień  ­- jeden ze słynnych zamków zbudowanych przez króla Ludwika II, pełen przepychu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, stał się symbolem Bawarii.  Przejazd do Hohenschwangau – neogotyckiego zamku bawarskiej rodziny królewskiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Fot. Neuschwanstein

3 dzień
Po śniadaniu przejazd alpejskim szlakiem nad Jezioro Bodeńskie. Spacer po malowniczym miasteczku Meersburg z licznym zabytkami, m.in. zamek, ratusz, kamienice, młyn. Przeprawa na wyspę Mainau, która ze względu na znajdujące się tam wspaniałe ogrody zwana jest wyspą kwiatów.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

fot. Jezioro Bodeńskie

4 dzień
Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do Linderhof – zwiedzanie kolejnego zamku Ludwika Bawarskiego, w którym król przebywał najczęściej. Następnie przejazd do Monachium – stolicy Bawarii – spacer po mieście – zwiedzanie: rezydencja książąt Bawarskich, Ratusz, Kościół Św. Michała. Wyjazd w drogę powrotną.

Fot. Linderhof

5 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach porannych. Zakończenie wycieczki.

Świadczenia:
transport autokarem,  3 noclegi, wyżywienie (3 śniadania, 3obiadokolacje), opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

UWAGA ! Dzieci muszą posiadać paszporty.

About Author

client-photo-1
RollUp